  • 3RA21201DD230AK6
3RA21201DD230AK6
advertisement
Manufacturer No:
3RA21201DD230AK6
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-3RA21201DD230AK6
Package:
Datasheet:
Description:
STARTER DOL FB S0 2.2-3.2A 120VA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3RA21201DD230AK6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 60°C
  • Series
    SIRIUS
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    120VAC
  • Interface
  • Current - Output
    2.7A
  • Voltage - Load
    690V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Motor Starter
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    1490 W