  • 3RA21204CA270AK6
3RA21204CA270AK6
advertisement
Manufacturer No:
3RA21204CA270AK6
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-3RA21204CA270AK6
Package:
Datasheet:
Description:
STARTER DOL S0 17-22A 120VAC SCR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3RA21204CA270AK6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 60°C
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    120VAC
  • Interface
  • Current - Output
    22A
  • Voltage - Load
    690V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Motor Starter
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    14910 W