  • 3RH21221BM40
3RH21221BM40
advertisement
Manufacturer No:
3RH21221BM40
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-3RH21221BM40
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR RELAY 2NO+2NC DC 220V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3RH21221BM40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
  • Coil Resistance
  • Operate Time
    100 ms
  • Coil Voltage
    220VDC
  • Switching Voltage
    690VAC - Max
  • Release Time
    13 ms
  • Must Operate Voltage
    176 VDC
  • Contact Rating (Current)
    10 A
  • Coil Power
    4W