  • 3SMC160CA TR13 PBFREE
3SMC160CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
3SMC160CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-3SMC160CA TR13 PBFREE
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
Quantity:
In Stock : 1293
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3SMC160CA TR13 PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    178V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    11.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    259V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    160V
  • Breakdown Voltage
    191.5V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Clamping Voltage-Max
    259V