  • 4000BL14U100T
4000BL14U100T
advertisement
Manufacturer No:
4000BL14U100T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-4000BL14U100T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
4000BL14U100T
Description:
BALUN CERAMIC CHIP UWB 4GHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4000BL14U100T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    4000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    4GHz
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    3.1GHz~4.8GHz
  • Insertion Loss (dB)
    1.2 dB
  • Insertion Loss (Max)
    1.2dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 100Ohm