  • 402F3841XIJT
402F3841XIJT
advertisement
Manufacturer No:
402F3841XIJT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-402F3841XIJT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
402F3841XIJT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
402F3841XIJT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    402
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT CUT; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±15ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.55 (mm)/L0.079XB0.063XH0.022 (inch)
  • Operating Frequency
    38.4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm