  • 405I35E12M00000
405I35E12M00000
advertisement
Manufacturer No:
405I35E12M00000
HK JDW NO:
221-405I35E12M00000
Datasheet:
405I35E12M00000
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
405I35E12M00000
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH1.05 (mm)/L0.197XB0.126XH0.041 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    25 μW
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm