  • 406C35B12M68800
406C35B12M68800
advertisement
Manufacturer No:
406C35B12M68800
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-406C35B12M68800
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
406C35B12M68800
Description:
CRYSTAL 12.6880MHZ 13PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
406C35B12M68800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    406
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 7 INCH
  • Frequency
    12.688MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L6.0XB3.5XH1.2 (mm)/L0.236XB0.138XH0.047 (inch)
  • Operating Frequency
    12.688MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    13pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm