  • 4108R-1-252
4108R-1-252
advertisement
Manufacturer No:
4108R-1-252
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4108R-1-252
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4108R-1-252
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4108R-1-252
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4100R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.465Lx0.300W 11.81mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Base Part Number
    4108R
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm
  • Length
    11.811mm
  • Width
    7.62mm