  • 4114R-1-153LF
4114R-1-153LF
advertisement
Manufacturer No:
4114R-1-153LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4114R-1-153LF
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4114R-1-153LF
Description:
Quantity:
In Stock : 345
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4114R-1-153LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    14
  • Supplier Device Package
    14-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4100R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    2W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    7.87mm
  • Base Part Number
    4114R
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm
  • Length
    19.43mm
  • Width
    7.62mm