  • 4114R-2-270
4114R-2-270
advertisement
Manufacturer No:
4114R-2-270
HK JDW NO:
103-4114R-2-270
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4114R-2-270
Step5Bar-code shipping tag
4114R-2-270
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    14
  • Supplier Device Package
    14-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Termination
    DIP
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    125mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm
  • Length
    19.431mm
  • Width
    7.62mm