  • 4116R-1-303
4116R-1-303
advertisement
Manufacturer No:
4116R-1-303
HK JDW NO:
103-4116R-1-303
Package:
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4116R-1-303
Step5Bar-code shipping tag
4116R-1-303
  • Package / Case
    16-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    7.87mm
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm
  • Length
    21.971mm
  • Width
    7.62mm