  • 416F37413IDT
416F37413IDT
advertisement
Manufacturer No:
416F37413IDT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-416F37413IDT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
416F37413IDT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
416F37413IDT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    416
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    37.4MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm