  • 416F40612ITT
416F40612ITT
advertisement
Manufacturer No:
416F40612ITT
HK JDW NO:
221-416F40612ITT
Datasheet:
416F40612ITT
Step5Bar-code shipping tag
416F40612ITT
  • Frequency
    40.61MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Operating Frequency
    40.61MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm