  • 4201-001LF
4201-001LF
advertisement
Manufacturer No:
4201-001LF
HK JDW NO:
221-4201-001LF
Package:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet:
4201-001LF
Description:
FILTER LC(PI) 1500PF CHASSIS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4201-001LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Bushing, 1 Turret Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    4200
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.479L 4.75mmx12.16mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    PI-TYPE CIRCUIT; WITH SILVER PLATED HEX NUT AND LOCK WASHER
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Functions
    1
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    10A
  • DC Resistance (DCR)
    10GOhm
  • Max DC Current
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    200V
  • Circuit Type
    Filter
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    45dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (Max)
    70 dB
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 1500pF
  • Diameter
    4.7498mm
  • Height
    9.1186mm