  • 4220AB51K00615
4220AB51K00615
advertisement
Manufacturer No:
4220AB51K00615
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-4220AB51K00615
Package:
Datasheet:
4220AB51K00615
Purchasing and Inquiry
4220AB51K00615 Overview
4220AB51K00615 Features
Fabric Over Foam
51K series
4220AB51K00615 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI 4220AB51K00615 RFI and EMI Contacts applications.
  • Medical
  • Digital Remote
  • Switch
  • Fitness
  • Internet of Things
  • Receive
  • Thermostats
  • Home and Security
  • Transmit
  • Health care
Step5Bar-code shipping tag
4220AB51K00615
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
  • Shape
    Rectangle
  • Published
    2013
  • Series
    51K
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Shelf Life
    12 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F 23°C
  • Height
    0.039 1.00mm
  • Length
    6.150 156.21mm
  • Width
    0.201 5.10mm
  • Thickness
    1.016mm