  • 4230-T110-K0BE-15A
4230-T110-K0BE-15A
advertisement
Manufacturer No:
4230-T110-K0BE-15A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-4230-T110-K0BE-15A
Package:
Description:
CIR BRK THERM-M 15A 277VAC/60VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4230-T110-K0BE-15A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Published
    2016
  • Series
    4230-T
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Voltage - Rated AC
    277V