  • 4232R-272G
4232R-272G
advertisement
Manufacturer No:
4232R-272G
HK JDW NO:
79-4232R-272G
Step5Bar-code shipping tag
4232R-272G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    407mA
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.25Ohm Max
  • Max DC Current
    407mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm