  • 425F27C028M6360
425F27C028M6360
advertisement
Manufacturer No:
425F27C028M6360
HK JDW NO:
221-425F27C028M6360
Step5Bar-code shipping tag
425F27C028M6360
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    28.636MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.65 (mm)/L0.098XB0.079XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    28.636MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm