  • 4306R-102-153LF
4306R-102-153LF
advertisement
Manufacturer No:
4306R-102-153LF
HK JDW NO:
103-4306R-102-153LF
Datasheet:
4306R-102-153LF
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
4306R-102-153LF
  • Contact Plating
    Tin
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
    4306R
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm