  • 4308H-102-470
4308H-102-470
advertisement
Manufacturer No:
4308H-102-470
HK JDW NO:
103-4308H-102-470
Datasheet:
4308H-102-470
Step5Bar-code shipping tag
4308H-102-470
    8-SIP
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
    4308H
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    500mW
  • Element Power Dissipation
    0.5W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm