  • 4308M-102-220LF
4308M-102-220LF
advertisement
Manufacturer No:
4308M-102-220LF
HK JDW NO:
103-4308M-102-220LF
Datasheet:
4308M-102-220LF
Step5Bar-code shipping tag
4308M-102-220LF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Power Rating
    1.2W
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
    4308M
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm