  • 4308R-102-332
4308R-102-332
advertisement
Manufacturer No:
4308R-102-332
HK JDW NO:
103-4308R-102-332
Datasheet:
4308R-102-332
Description:
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 8SIP
Step5Bar-code shipping tag
4308R-102-332
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    8-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4308R
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm