  • 4308R-104-221/271
4308R-104-221/271
advertisement
Manufacturer No:
4308R-104-221/271
HK JDW NO:
103-4308R-104-221/271
Datasheet:
4308R-104-221/271
Step5Bar-code shipping tag
4308R-104-221/271
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    8-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm 270Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    6
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    2
  • Number of Resistors
    12
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.95mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm