  • 4309R-101-106LF
4309R-101-106LF
advertisement
Manufacturer No:
4309R-101-106LF
HK JDW NO:
103-4309R-101-106LF
Package:
9-SIP
Datasheet:
4309R-101-106LF
Step5Bar-code shipping tag
4309R-101-106LF
    Select All
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    9-SIP
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4300R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.884Lx0.085W 22.45mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    9
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    10MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.13W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4309R
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Lead Length
    3.43mm