  • 4379R-121HS
4379R-121HS
advertisement
Manufacturer No:
4379R-121HS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4379R-121HS
Package:
2-SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4379R-121HS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    4379R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    520MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    79 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    79
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    79
  • Case/Size Code
    1613
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm