  • 4420P-T01-390
4420P-T01-390
advertisement
Manufacturer No:
4420P-T01-390
HK JDW NO:
103-4420P-T01-390
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-T01-390
Step5Bar-code shipping tag
4420P-T01-390
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Supplier Device Package
    20-SOL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4400P
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Base Part Number
    4420P
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm
  • Length
    12.954mm
  • Width
    7.493mm