  • 4420P-T06-101/201
4420P-T06-101/201
advertisement
Manufacturer No:
4420P-T06-101/201
HK JDW NO:
103-4420P-T06-101/201
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-T06-101/201
Description:
FILTER RC(T) 100 OHM/200PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
4420P-T06-101/201
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Tolerance
    2%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Termination
    Gull Wing
  • Type
    Low Pass
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    2W
  • Technology
    RC (T-Type)
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    10.34mm
  • Base Part Number
    4420P
  • Military Standard
    Not
  • Number of Channels
    8
  • ESD Protection
  • Values
    R = 100Ohms, C = 200pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    100
  • Height
    0.114 2.90mm
  • Length
    12.95mm