  • 445C35A12M00000
445C35A12M00000
advertisement
Manufacturer No:
445C35A12M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-445C35A12M00000
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
445C35A12M00000
Description:
Crystals 12MHz +/-30ppm 10pF -20C +70C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
445C35A12M00000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    445
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm