  • 4466W-1/2X36YD
4466W-1/2X36YD
advertisement
Manufacturer No:
4466W-1/2"X36YD
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-4466W-1/2"X36YD
Package:
Datasheet:
4466W-1/2X36YD
Description:
TAPE DBL COATED WHT 1/2"X 36YDS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4466W-1/2X36YD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    PE, Polyethylene
  • Weight
    2.721554kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2003
  • Series
    4466W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    White
  • Usage
    Holding, Joining, Mounting
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene Foam
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Length
    108' 32.9m 36 yds
  • Width
    0.50 12.70mm 1/2
  • Thickness
    0.0630 63.0mils 1.600mm 1/16
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25