  • 44A0111-24-1-US
44A0111-24-1-US
advertisement
Manufacturer No:
44A0111-24-1-US
HK JDW NO:
798-44A0111-24-1-US
Package:
Datasheet:
44A0111-24-1-US
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG BRN
Step5Bar-code shipping tag
44A0111-24-1-US
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Insulation Material
    Polyalkene
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Brown
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Brown
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.040 (1.02mm)
  • Insulation Diameter
    1.016 mm
  • Wire/Cable Diameter
    1.02 mm
  • Outside Diameter
    1.016 mm
  • Wire/Cable Color
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    635 μm
  • Strand Size
    36 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0031 0.080mm