  • 452-K14-LN2-60A
452-K14-LN2-60A
advertisement
Manufacturer No:
452-K14-LN2-60A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-452-K14-LN2-60A
Package:
Datasheet:
452-K14-LN2-60A
Description:
Circuit Breaker;Therm/Mag;Push/Pull;Cur-Rtg 60A;Panel;1 Pole;Vol-Rtg 28VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
452-K14-LN2-60A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2007
  • Series
    452
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating
    60A