  • 4540N331J103LE
4540N331J103LE
advertisement
Manufacturer No:
4540N331J103LE
HK JDW NO:
438-4540N331J103LE
Datasheet:
4540N331J103LE
Description:
330pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
4540N331J103LE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    10000V 10kV
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Spacing
    0.480 12.20mm
  • Height Seated (Max)
    0.676 17.18mm