  • 4564-222J
4564-222J
advertisement
Manufacturer No:
4564-222J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4564-222J
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4564-222J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4564
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.340Dia 8.64mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    100mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    2.2mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    900kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    90 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    90
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    90
  • Diameter
    8.64mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm