  • 4604M-101-103LF
4604M-101-103LF
advertisement
Manufacturer No:
4604M-101-103LF
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-4604M-101-103LF
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4604M-101-103LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    600mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Conformal Coated
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    3
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    250mW
  • Element Power Dissipation
    0.25W
  • Length
    10.11mm