  • 4606H-102-392LF
4606H-102-392LF
advertisement
Manufacturer No:
4606H-102-392LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4606H-102-392LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4606H-102-392LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4606H-102-392LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Number of Pins
    6
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4600H
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.2W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Base Part Number
    4606H
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    500mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm
  • Length
    15.1892mm
  • Width
    2.4892mm