  • 4610H-702-560/470L
4610H-702-560/470L
advertisement
Manufacturer No:
4610H-702-560/470L
HK JDW NO:
103-4610H-702-560/470L
Package:
10-SIP
Description:
Cap RC Network 47pF 50V 20% 56 Ohm 5% 8R/8C 85C
Step5Bar-code shipping tag
4610H-702-560/470L
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    700
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.150W 25.35mmx3.81mm
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    56Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47pF
  • Technology
    RC
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    3.81mm
  • Base Part Number
    4610H
  • Dielectric
    C0G
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Channels
    8
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Number of Resistors
    8
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 56 Ω, C = 47pF
  • Number of Capacitors
  • Resistance - Channel (Ω)
    56
  • Number of RC Elements
  • Capacitor Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Capacitor Temperature Coefficient
    30ppm/Cel
  • Height
    0.335 8.50mm
  • Length
    25.35mm