  • 4611X-101-331LF
4611X-101-331LF
advertisement
Manufacturer No:
4611X-101-331LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4611X-101-331LF
Package:
11-SIP
Datasheet:
4611X-101-331LF
Description:
Quantity:
In Stock : 1509
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4611X-101-331LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    11-SIP
  • Number of Pins
    11
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4600X
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.098Lx0.098W 27.89mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    11
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.38W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4611X
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    27.8892mm
  • Width
    2.4892mm