  • 4612H-102-104LF
4612H-102-104LF
advertisement
Manufacturer No:
4612H-102-104LF
HK JDW NO:
103-4612H-102-104LF
Package:
SIP
Step5Bar-code shipping tag
4612H-102-104LF
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    12
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    2.4W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    6
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    6
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    500mW
  • Element Power Dissipation
    0.5W
  • Length
    30.43mm