  • 4614X-102-391LF
4614X-102-391LF
advertisement
Manufacturer No:
4614X-102-391LF
HK JDW NO:
103-4614X-102-391LF
Package:
14-SIP
Datasheet:
4614X-102-391LF
Step5Bar-code shipping tag
4614X-102-391LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    14-SIP
  • Number of Pins
    14
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4600X
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.398Lx0.098W 35.51mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.75W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Base Part Number
    4614X
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    35.5092mm
  • Width
    2.4892mm