  • 462A011-100-0
462A011-100-0
advertisement
Manufacturer No:
462A011-100-0
HK JDW NO:
798-462A011-100-0
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Cable Accessories Transition Low Fire Hazard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
462A011-100-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Package / Case
    Molded
  • Material
    Polyolefin (PO), Semi-Flexible
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    Thermofit 462A0
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Boot, Transition - Breakout, 3:1
  • Max Operating Temperature
    221°C
  • Min Operating Temperature
    -22°C
  • Color
    Black
  • Shell Size - Insert
    11
  • ELV
    Compliant
  • Government Qualified
    No
  • Large Diameter Recovered
    0.260 (6.60mm)
  • Large Diameter Supplied
    0.520 (13.21mm)
  • Small Diameter Recovered
    0.142 (3.61mm)
  • Small Diameter Supplied
    0.260 (6.60mm)
  • Large Recovered Length
    0.819 20.80mm
  • Total Length Recovered
    1.819 46.20mm
  • Small Recovered Length
    1.000 25.40mm