  • 470021YY GE321
470021YY GE321
advertisement
Manufacturer No:
470021YY GE321
Manufacturer:
Alpha Wire
HK JDW NO:
41-470021YY GE321
Package:
Datasheet:
470021YY GE321
Description:
2C 1MM2 UNSHIELDED 50 M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
470021YY GE321
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Spool
  • Series
    Pro-Met®
  • Feature
    Chemical Resistant, Oil Resistant, UV Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    17 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    30/0.0079
  • Usage
    Industrial
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.220 (5.59mm)
  • Conductor Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Length
    164.0' 50.0m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0276 0.700mm