  • 4816P-1-105
4816P-1-105
advertisement
Manufacturer No:
4816P-1-105
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-4816P-1-105
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4816P-1-105
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.28W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2244
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    1.28W
  • Length
    11.18mm