  • 4816P-2-270
4816P-2-270
advertisement
Manufacturer No:
4816P-2-270
HK JDW NO:
103-4816P-2-270
Package:
Molded
Datasheet:
4816P-2-270
Step5Bar-code shipping tag
4816P-2-270
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.28W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    15
  • Working Voltage
    50V
  • Lead Spacing
    1.27mm
  • Size Code
    2244
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • Network Type
    BUSSED
  • Temperature Coefficient Tracking
    100 ppm/°C