  • 4816P-2-561
4816P-2-561
advertisement
Manufacturer No:
4816P-2-561
HK JDW NO:
103-4816P-2-561
Package:
SOIC
Datasheet:
4816P-2-561
Step5Bar-code shipping tag
4816P-2-561
  • Package / Case
    SOIC
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    15
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2244
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    1.28W
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • Length
    11.18mm