  • 4816P-T01-225
4816P-T01-225
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T01-225
HK JDW NO:
103-4816P-T01-225
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T01-225
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T01-225
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4816P
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    4422
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm