  • 4816P-T01-501LF
4816P-T01-501LF
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T01-501LF
HK JDW NO:
103-4816P-T01-501LF
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T01-501LF
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T01-501LF
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Power Rating
    1.28W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm