  • 4820P-T01-105
4820P-T01-105
advertisement
Manufacturer No:
4820P-T01-105
HK JDW NO:
103-4820P-T01-105
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4820P-T01-105
Step5Bar-code shipping tag
4820P-T01-105
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4820P
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Terminal Shape
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4800P
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.72mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%