  • 4C.02.9.110.0050SPA
4C.02.9.110.0050SPA
advertisement
Manufacturer No:
4C.02.9.110.0050SPA
Manufacturer:
Finder Relays, Inc.
HK JDW NO:
306-4C.02.9.110.0050SPA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4C.02.9.110.0050SPA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver Nickel (AgNi)
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4C
  • Feature
    Diode, Lighted Indicator
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Operate Time
    10ms
  • Coil Voltage
    110VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    440VAC -Max
  • Release Time
    3ms
  • Must Operate Voltage
    88VDC
  • Contact Rating (Current)
    8A
  • Must Release Voltage
    22VDC