  • 4SVPT1500M
4SVPT1500M
advertisement
Manufacturer No:
4SVPT1500M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-4SVPT1500M
Package:
Datasheet:
4SVPT1500M
Description:
Cap Aluminum Polymer 1500uF 4VDC 20% (8 X 11.9mm) SMD 0.012 Ohm 4700mA 20000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4SVPT1500M
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.9
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    4VDC